Foto: Universidad de Belgrano
Universidad de Belgrano
Universidad de Belgrano
- Sted
-
Buenos Aires , Argentina
- Antall studenter
- 10900
Om studiestedet
Universidad de Belgrano ligger sentralt i den argentinske hovedstaden Buenos Aires, i bydelen Belgrano. Argentina byr på både latinamerikansk kultur og ikke minst mange naturopplevelser - her finner du alt fra regnskog, ørken, pampas, Andesfjellene og isbreer.
Buenos Aires ligger ved kysten og er en tett, urban storby preget av europeisk og latinamerikansk kultur, med mye liv i gatene, sent spisetidspunkt, sterke sosiale tradisjoner og et rikt kulturliv med teater, musikk og tango. Skal du hit bør du kunne noe spansk selvom du skal studere på engelsk. Det vil du trenge både på universitetet og i hverdagslivet ellers. For studenter byr byen på mange kulturelle opplevelser til relativt lave kostnader sammenlignet med mange europeiske storbyer, selv om den økonomiske situasjonen i Argentina kan føre til prisvariasjoner og perioder med høy inflasjon. Det er generelt trygt å oppholde seg i Buenos Aires, men man bør være oppmerksom på lommetyveri og småkriminalitet.
Universidad de Belgrano er et privat universitet grunnlagt i 1964 og er kjent for sin internasjonale orientering og tette kontakt med arbeidslivet. De tilbyr studier innen blant annet økonomi, ledelse, internasjonale relasjoner, jus, kommunikasjon, psykologi, arkitektur og design. Flere studieprogrammer har et globalt perspektiv, og institusjonen har mye utvekslingssamarbeid. Studiesystemet kan være ganske teoretisk og eksamensbasert, noe som krever endel selvstudier og evne til å tilpasse dge de lokale akademiske tradisjonene.
-
Studiepoeng
For å få godkjent 30 studiepoeng ved OsloMet etter utvekslingsoppholdet, må du ta 5 emner à 60 timer ved denne institusjonen.
-
Semesterinndeling
Første semester: mars—juni
Andre semester: juli—november -
Bolig
Institusjonen tilbyr ingen studentboliger, men vider til en nettside laget av Buenos Aires by med gode råd om hvordan du kan finne bolig (buenosaires.gob.ar)
I Facebook-gruppa OsloMet Utveksling (facebook.com) kan du kontakte studenter som har vært der før for å høre hvor de bodde og hvordan de skaffet seg bolig.
- Bachelorstudium i administrasjon og ledelse i offentlig virksomhet
- Bachelorstudium i fotojournalistikk
- Bachelorstudium i medier og kommunikasjon
- Bachelorstudium i journalistikk
- Bachelorstudium i økonomi og administrasjon
- Bachelorstudium i økonomi og administrasjon, for siv.øk.
- Bachelorstudium i utviklingsstudier