EPN-V2

ØASØK1000 Mikroøkonomi I Emneplan

Engelsk emnenavn
Microeconomics I
Studieprogram
Bachelorstudium i Facility Management
Bachelorstudium i økonomi og administrasjon
Bachelorstudium i regnskap og revisjon
Årsstudium i økonomi og ledelse
Årsstudium i økonomi og ledelse - deltid
Omfang
7.5 stp.
Studieår
2022/2023
Timeplan
Emnehistorikk

Innledning

Del 1 Farmakologi: Ingen hjelpemidler tillatt.

Del 2 Legemiddelregning: Kalkulator.

Anbefalte forkunnskaper

Kurset bygger på emnet Matematikk.

Forkunnskapskrav

Følgende arbeidskrav må være gjennomført og godkjent for å fremstille seg til eksamen:

  • 1 digital test, kan gjentas til den er godkjent innen nærmere angitt frist
  • Skal ha gjennomført individuell simulert gynekologisk undersøkelse og innsetting av spiral samt subdermal innsetting av p-stav. Studenter fra samarbeidende institusjoner som ikke er til stede i Norge, må levere bekreftelse fra eget studiested på gjennomført aktivitet.

Læringsutbytte

Skriftlig prosjekteksamen i gruppe på inntil 3 studenter, etter gitte kriterier, med utarbeidelse av digital poster som utarbeides i løpet av emneperioden. Omfang: inntil 500 ord.

Ny eksamen: Dersom oppgaven vurderes til ikke bestått har studenten anledning til å levere omarbeidet versjon én (1) gang.

Emnet gjennomføres på engelsk, studenter som ønsker det kan besvare eksamen på skandinavisk (norsk, svensk eller dansk).

Arbeids- og undervisningsformer

Alle hjelpemidler er tillatt så lenge regler for kildehenvisning følges.

Arbeidskrav og obligatoriske aktiviteter

Bestått- ikke bestått

Vurdering og eksamen

Alle besvarelser vurderes av to interne sensorer. Ekstern tilsynssensor deltar i utarbeidelsen av eksamensoppgaver og vurderingskriterier.

Hjelpemidler ved eksamen

Se egen hjelpemiddelliste som publiseres i god tid før eksamen.

Vurderingsuttrykk

Gradert skala A-F.

Sensorordning

Det benyttes en intern og en ekstern sensor til sensurering av besvarelsene. 

Et uttrekk på minst 25 % av besvarelsene sensureres av to sensorer. Karakterene på de besvarelsene som er vurdert skal danne grunnlag for å fastsette nivå på resten av besvarelsene.