
Helsesykepleier for studenter på OsloMet
SiO sin helsesykepleier vil fra nå være på OsloMet hver torsdag, først digitalt, men etter hvert også på Pilestredet campus.
I samarbeid med SiO vil en helsesykepleier være på OsloMet hver torsdag. På grunn av situasjonen vil konsultasjoner i første omgang være digitale, men vi håper å få til et fysisk tilbud så raskt som mulig. Det er planlagt at helsesykepleieren skal holde til i Pilestredet 52 når den tid kommer.
Hva kan studenter snakke med en helsesykepleier om?
Studenter kan snakke med helsesykepleieren om det meste. Alt fra:
- Prevensjonsveiledning
- Graviditet
- Samtale om abort/etter abort
- Seksuelle utfordringer
- Kropp
- Problemer i relasjoner til partner, venner eller familie
- Kjærlighetssorg
- Spørsmål om seksuell identitet og kjønnsidentitet
- Nedstemthet
- Seksuelt overførbare infeksjoner
Hvem kan få time hos helsesykepleieren?
Alle studenter ved OsloMet kan ta kontakt med helsesykepleieren, men man må booke en time.
Hvordan får man time hos helsesykepleieren?
Her kan man bestille ledig tid hos helsesykepleieren. Du kan bestille tid og sted som passer best for deg. Helsesykepleier holder også til på SiO Helse på Blindern og hos SiO Helse Holbergsgate 21.
Kan studenter på Kjeller og Sandvika også få time hos helsesykepleieren?
Selvfølgelig! Dersom du skal på en fysisk time med helsesykepleieren etter hvert må du da dra inn til Pilestredet.