Osloregionens Europakontor - ORE, Brussel
Osloregionens Europakontor - ORE, Brussel
- Sted
-
Brussel, Belgia
- Skolepenger
-
Nei
- Undervisningsspråk / arbeidsspråk
- Engelsk
- Søknadsfrist
-
Du må søke om å få reise på utveksling innen 1. september for vårsemesteret. Se punktet om "Når kan jeg reise" for å se når du kan reise på utveksling.
Hvordan søker jeg?
Hva kan jeg studere ved Osloregionens Europakontor - ORE, Brussel?
-
Praksisutveksling ved Osloregionens Europakontor i Brussel med varighet på enten to eller fem måneder.
NB! Praksistilbudet gjelder kun 6. semester.
Studentpraktikanten deltar aktivt i kontorets arbeid og får en unik mulighet til å lære mer om Osloregionens og Norges arbeid i Brussel. Arbeidsoppgavene vil omfatte informasjons- og kommunikasjonsarbeid, samt tilrettelegging av besøk og arrangementer.
Personlig initiativ er viktig, og søkere må ha interesse for og/eller kjennskap til EU/EØS, samt gode muntlige og skriftlige ferdigheter i norsk og engelsk.
Du må laste opp følgende dokumenter i Søknadsweb:
- CV
- Motivasjonsbrev, der du forteller hvorfor du kan tenke deg å ha praksis akkurat hos ORE, og litt om din kunnskap og/eller interesse for EU/EØS.
Ved praksisutveksling hos ORE får du Erasmus+ praksisstipend i tillegg til støtten fra Lånekassen.
Språkkrav
Når kan jeg reise og hvor lenge kan jeg studere?
Du kan reise hit i ditt 6. semester.