EPN-V2

ITPE3200 Web Application Course description

Course name in Norwegian
Webapplikasjoner
Study programme
Bachelor in Applied Computer Technology
Bachelor's Degree Programme in Software Engineering
Bachelor's Degree Programme in Information Technology
Weight
10.0 ECTS
Year of study
2018/2019
Curriculum
FALL 2018
Schedule
Course history

Introduction

Studentene skal tilegne seg kunnskap og innsikt i aktuelle teknologier og teknikker som benyttes i næringslivet til utvikling av avanserte web-applikasjoner. Emnet tar utgangspunkt i Microsoft.Net som rammeverk for å synliggjøre viktige begreper innen applikasjonsutvikling. Emnet vil være et nyttig fundament for studenter som ønsker å arbeide med web-applikasjoner i forbindelse med bacheloroppgaver.

Recommended preliminary courses

Emnet bygger på emnene ADTS1200 Webprosjekt (klientsideprogrammering) og DAPE/ITPE1400 Programmering (Java programmering) eller tilsvarende til disse. Det er en fordel om studenter behersker (eller har tatt på forhånd) emnene DATS/ITPE1600 Programutvikling og ADTE/ITPE1700 Webprogrammering (tjenersideprogrammering) eller tilsvarende.

Required preliminary courses

Ingen ut over opptakskrav.

Learning outcomes

Etter å ha gjennomført dette emnet har studenten følgende læringsutbytte, definert som kunnskap, ferdigheter og generell kompetanse:

Kunnskap

Studenten kan:

  • forklare lagdeling av applikasjoner og viktigheten av en god applikasjonsarkitektur
  • gjøre rede for viktigheten av testing av applikasjoner
  • gjøre rede for ulike designmønstre
  • gjøre rede for tjenerhåndtert autentifisering og økter
  • forklare hvordan web-tjenester kan utvikles i webapplikasjoner.

Ferdigheter

Studenten kan:

  • utvikle avanserte web-applikasjoner med databasekoblinger
  • bruke Model View Controller (MVC) rammeverket
  • sette opp automatiske enhetstester
  • utvikle rike brukergrensesnitt i Ajax
  • utvikle applikasjoner som benytter databaseabstraksjon og SQL-dialektnøytralitet
  • utvikle sikkerhetsmekanismer i webapplikasjoner

Generell kompetanse

Studenten kan:

  • ha generell forståelse for web-applikasjonsutvikling i .NET slik at de lett kan sette seg inn i andre tilsvarende rammeverk.

Teaching and learning methods

Forelesninger og veiledningstimer. Studentene vil arbeide dels individuelt og dels i grupper. Gruppestørrelse normalt 3 til 5 studenter.

Course requirements

Ingen.

Assessment

Mappevurdering med følgende mappekrav:

  • To gruppeprosjekter (3-5 studenter, programkode)
  • En individuell oppgave (programkode)

I mappevurdering gis en helhetlig vurdering med én karakter. Alle deler i mappen må være vurdert til karakter E eller bedre for at studenten skal kunne få bestått emnet.

Eksamensresultat kan påklages.

Ved stryk får student en annen oppgave som må leveres innen tre uker etter at man har fått strykkarakteren.

Permitted exam materials and equipment

Alle.

Grading scale

Gradert skala A-F.

Examiners

En intern sensor. Ekstern sensor brukes jevnlig.

Overlapping courses

Emnet er ekvivalent (overlapper 10 studiepoeng) med: LO139A og LO139I.

Ved praktisering av 3-gangers regelen for oppmelding til eksamen teller forsøk brukt i ekvivalente emner.